STRABOND EX 100 Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nedir?

STRABOND EX 100, ısı yalıtım levhaları için özel geliştirilmiş, polimer ve kimyasallarla gücü ve kalitesi arttırılmış, çimento esaslı, su itici özelliğe sahip dekoratif sıvadır.

Kullanım alanları nerelerdir?

STRABOND EX 100, iç, dış cephelerde, tavan ve duvarlarda, yatayda ve düşeyde, mineral esaslı yüzeylerde, mantolama işlerinde ve ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat dekoratif sıva olarak kullanılır.

Avantajları nelerdir?

STRABOND EX 100, mükemmel yapışma özelliğine sahiptir, dış etkenlere karşı dayanıklıdır, plastik kıvamı ile kolay hazırlanır ve uygulanır, buhar geçirimlidir, üzeri tiner ya da solvent içermeyen boya ile boyanabilir.

Kapta kalma süresi ne kadardır?

STRABOND EX 100‘ün kapta kapta kalma süresi 3-4 saattir.

### Uygulanacak yüzeylerde hazırlık nasıl yapılır? Uygulama yapılacak yüzey temiz, kir, yağ, boya, iyi tutunmamış parçacıklar, varsa dökülmüş harç ve sıva parçacıklarından arındırılmış olmalıdır. Uygulamadan önce yüzey suya doyurulmalıdır.

Nasıl uygulanır?

5,5-6,0 lt su karıştırma kabına konur ve 25kg'lık STRABOND EX 100 yavaş yavaş eklenerek topak kalmayacak şekilde düşük devirli karıştırıcı ile karıştırılır.

Hazırlanan karışım suyla nemlendirilmiş yüzeye spatula veya mala ile uygulanır. Kurumaya başladığında plastik mala veya süngerle yüzey düzeltilir.

Güneşli ve rüzgarlı alanlarda uygulamalarda, taze harcı hızlı kurumasını engellemek için ya devamlı nemlendirilmeli veya INTERCURE ile kürlenmelidir.

  1. Tuğla Duvar
  2. STRABOND AD
  3. Isı Yalıtım Levhası
  4. STRABOND PL
  5. File
  6. STRABONDE EX 100