FIXGROUT GP Nedir? Nasıl Kullanılır?

Nedir?

FIXGROUT GP, çimento esaslı, tek bileşenli, rötresiz akışkan grout harcıdır.

Kullanım alanları nerelerdir?

FIXGROUT GP, betonarme yapı elemanlarının onarımında, perde ve kolon başlıklarının imalatında, taşıyıcı elemanların ve plakaların yataklanmasında, Tie-road delikleri ve karot boşluklarının doldurulmasında, makine ayaklarının ankrajında kullanılır.

Avantajları nelerdir?

FIXGROUT GP, yüksek akıcı özellik gösterir, yüksek basınç dayanımına sahiptir, beton ve donatıya yüksek aderans sağlar, donma ve çözünme döngüsüne dayanıklıdır, büzülme yapmaz.

Basınç mukavemet değerleri nedir?

FIXGROUT GP'nin 1 günlük basınç mukavemeti değeri 25 N/mm², 7 günlük basınç mukavemeti değeri 65 N/mm², 28 günlük basınç mukavemeti değeri 80 N/mm²'dir.

Kapta kalma süresi ne kadardır?

FIXGROUT GP'nin kapta kalma süresi 30 dakikadır.

Ne kadar harç elde edilir?

20 kg'lık FIXGROUT GP torbasından yaklaşık 10,5 lt' lik harç elde edilir.

Uygulanacak yüzeylerde hazırlık nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı, kir, yağ, boya, iyi tutunmamış parçacıklar, varsa dökülmüş harç ve sıva parçalarından arındırılmış olmalıdır. FIXGROUT GP‘nin akuşkanlığna yardımcı olmak ve harç suyunun zemin tarafından emilmesine engel olmak için uygulamadan önce yüzey suya doyurulmalıdır ama yüzeyde su olmamasına dikkat edilmelidir. Ankraj delikleri kontrol edilirken bunların su barındırmamalarına özellikle dikkat edilmeli, gerekli olduğu yerlerde hava tabancası kullanılarak bu delikler kurutulmalıdır. Bulon, ankraj demiri veya yataklama levhaları kullanılacaksa bunların temiz, yağ, kir ve boyadan arındırılmış olmasına dikkat edilmelidir.

Nasıl karıştırılır?

FIXGROUT GP‘yi karıştırmadan önce betonyer mikserinin içini su ile nemlendirin. Mikserin nemli fakat, fazla sudan arındırılmış olmasına dikkat edin. 3,4 lt suyu miksere koyun. Daha sonra suyu karıştırmaya devam ederek 20 kg'lık FIXGROUT GP‘yi yavaşça miksere ilave edin. Homojen bir kıvam elde edilinceye kadar en az 5 dakika karıştırın. 1-2 dakika dinlendirtikten sonra tekrar karıştırılarak hazır hale getirilir.