FIXGROUT EXPAN Nedir? Nasıl Kullanılır?

{{urun:fixgrout-expan}}

Nedir?

FIXGROUT EXPAN, çimento esaslı, tek bileşenli, rötresiz grout harcıdır.

Kullanım alanları nerelerdir?

FIXGROUT EXPAN, betonarme yapı elemanlarının onarımında, perde ve kolon başlıklarının imalatında, taşıyıcı elemanların ve plakaların yataklanmasında, Tie-road delikleri ve karot boşluklarının doldurulmasında makine ayaklarının ankrajında kullanılır.

Avantajları nelerdir?

FIXGROUT EXPAN, yüksek basınç dayanımına sahiptir, beton ve donatıya yüksek aderans sağlar, donma ve çözünme döngüsüne dayanıklıdır, büzülme yapmaz.

Basınç mukavemet değerleri nedir?

FIXGROUT EXPAN'ın 1 günlük basınç mukavemeti değeri 35 N/mm², 7 günlük basınç mukavemeti değeri 70 N/mm², 28 günlük basınç mukavemeti değeri 80 N/mm²'dir.

Kapta kalma süresi ne kadardır?

FIXGROUT EXPAN'ın kapta kalma süresi 30 dakikadır.

Ne kadar harç elde edilir?

20 kg'lık FIXGROUT EXPAN torbasından yaklaşık 10 lt'lik harç elde edilir.

Uygulanacak yüzeylerde hazırlık nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı, kir, yağ, boya, iyi tutunmamış parçacıklar, varsa dökülmüş harç ve sıva parçalarından arındırılmış olmalıdır. Uygulamadan önce yüzey suya doyurulmalıdır ama yüzeyde su olmamasına dikkat edilmelidir. FIXGROUT EXPAN‘ın genleşme kuvveti maksimum düzeyde kullanılmak isteniyorsa, düşey kenarların dik olması gerekmektedir. Kabul edilebilir maksimum derinlik 6 mm'dir. Kaplamalar için tavsiye edilen maksimum kalınlık ise 50 mm'dir.

Nasıl karıştırılır?

3,1 lt suya 20 kg'lık FIXGROUT EXPAN yavaş yavaş ilave edilir ve topak kalmayacak şekilde 3-5 dakika düşük devirli bir karıştırıcı ile homojen bir karışım elde edinceye kadar karıştırılır. 1-2 dakika dinlendirildikten sonra tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Belirtilen özelliklere ulaşabilmek için kullanılan su miktarının son derece hassas olması gerekir.