CR MORTAR 510 Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nedir?

CR MORTAR 510, çimento esaslı, tek bileşenli, polimer takviyeli, yüksek stabiliteye sahip kalın tamir ve yüzey düzeltme harcıdır.

Kullanım alanları nerelerdir?

CR MORTAR 510, iç ve dış mekan brüt beton ve çimento bazlı sıvalarda, yüzey bozukluğu olan beton elemanların yüzey tesviyesinde kullanılır.

Avantajları nelerdir?

CR MORTAR 510 ile düzgün bir yüzey sağlanır, astarsız yüksek aderans elde edilir. Hızlı priz alır, beton elemanların yatay ve düşey tamir uygulamalarında kullanılır. Çökme ve büzüşme yapmaz, geniş alanlarda pürüzsüz ve kolay uygulanır. Düşey yüzeylerde rahat kullanılır.

Mukavemet değerleri nelerdir?

CR MORTAR 510‘in basınç mukavemeti 15N/mm² (28 gün), eğilme mukavemeti 3N/mm² (28 gün), betona yapışma mukavemeti 1N/mm²'dir. (28 gün) Bu değerler 23°C ve %50 bağıl nem koşullarında geçerlidir.

Kapta kalma süresi ne kadardır?

CR MORTAR 510‘in kapta kapta kalma süresi 1 saattir.

Uygulanacak yüzeylerde hazırlık nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı, kir, yağ, boya, iyi tutunmamış parçacıklar, varsa dökülmüş harç ve sıva parçacıklarından arındırılmış olmalıdır.

CR MORTAR ürünlerinin yapışmasına yardımcı olmak ve harç suyunun yüzey tarafından emilmesine engel olmak için, uygulamadan önce yüzey suya doyurulmalıdır ama yüzeyde su birikintisi olmamasına dikkat edilmelidir.

25kg'lık CR MORTAR 510 4,50-5 lt su ile düşük devirli bir karıştırıcıda 3-5 dakika karıştırılır. 1-2 dakika bekletildikten sonra tekrar karıştırılarak hazır hale getirilir.

Nasıl uygulanır?

Karıştırma işlemi tamamlanmış olan CR MORTAR 510, temiz su ile nemlendirilmiş yüzeye bir mala yardımı ile sürülerek veya atılarak uygulanır ve istenilen kalınlıkta düzeltilir. Uygulama sırasında CR MORTAR 510‘in belli aralıklarda karıştırılması tavsiye edilir. Geniş yüzeyler, sıcak, kuru ve rüzgarlı ortamlar, uygulamadan sonra 2-3 gün süreyle ıslak çuval, su ya da özel kür maddeleri ile hızlı su kaybına karşı korunmalıdır.

Kullanım miktarı ne kadardır?

CR MORTAR 510, 1 mm kalınlık için 2,2 kg/m² ürün kullanılır.

  • Betonarme Yüzey
  • REBOND BRÜT
  • CR MORTAR 510