CR MORTAR 1030 R Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nedir?

CR MORTAR 1030 R, çimento esaslı, tek bileşenli, polimer takviyeli, 3 saatte priz alan ve tek seferde 30 mm'ye kadar uygulanabilen yüksek mukavemetli,  tamir harcıdır.

Kullanım alanları nerelerdir?

CR MORTAR 1030 R, süratle tamir edilerek kullanıma açılması gereken çimento esaslı yüzeylerde, menhol kapaklarının yerleştirilmesinde, bordürlerin ve kaldırım taşlarının yerleştirilmesinde, prefabrik elemanların tamirinde, taşıt veya yaya trafiğine maruz beton zeminlerin onarımında, çalışan fabrikalardaki beton tamir ve düzeltme işlerinde kullanılır.

Avantajları nelerdir?

CR MORTAR 1030 R, erken yüksek mukavemet kazanır, 3 saat içerisinde priz alır, yüksek basınç dayanımına sahip, tek seferde 30 mm kadar uygulama yapılabilir.

Mukavemet değerleri nelerdir?

CR MORTAR 1030 R‘in 1 günlük basınç mukavemeti 10N/mm², 28 günlük basınç mukavemeti 45N/mm²'dir. Bu değerler 23°C ve %50 bağıl nem koşullarında geçerlidir.

Kapta kalma süresi ne kadardır?

CR MORTAR 1030 R‘ın kapta kalma süresi 30 dakikadır.

Uygulanacak yüzeylerde hazırlık nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı, kir, yağ, boya, iyi tutunmamış parçacıklar, varsa dökülmüş harç ve sıva parçacıklarından arındırılmış olmalıdır. Uygulamadan önce yüzey suya doyurulmalıdır ama yüzeyde su birikintisi olmamasına dikkat edilmelidir.

Nasıl uygulanır?

25 kg'lık CR MORTAR 1030 R torbası 3,25 lt su ile düşük devirli bir karıştırıcıda 3-5 dakika karıştırılır. 1-2 dakika ürünün dinlenmesi beklendikten sonra tekrar karıştırılarak mala veya spatula ile nemlendirilmiş yüzeye uygulanır.