CR MORTAR 1020 XR Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nedir?

CR MORTAR 1020 XR, çimento esaslı, 20 dakikada priz alan, 1 saat içerisinde trafiğe açılabilen, yüksek mukavemetli, tek bileşenli, polimer takviyeli tamir harcıdır.

Kullanım alanları nerelerdir?

CR MORTAR 1020 XR, süratle tamir edilerek kullanıma açılması gereken çimento esaslı yüzeylerde, menhol kapaklarının yerleştirilmesinde, bordürlerin ve kaldırım taşlarının yerleştirilmesinde, prefabrik elemanların tamirinde, taşıt veya yaya trafiğine maruz beton zeminlerin onarımında, çalışan fabrikalardaki beton tamir ve düzeltme işlerinde kullanılır.

Avantajları nelerdir?

CR MORTAR 1020 XR, çok hızlı priz alır, erken yüksek mukavemet kazanır, 1 saat içerisinde trafiğe açılabilir, yüksek basınç dayanımına sahip, ister mala kıvamında istenirse akışkan kıvamda uygulanabilir.

Basınç mukavemet değerleri nelerdir?

CR MORTAR 1020 XR‘in 1 saatlik basınç mukavemeti 17N/mm², 1 günlük basınç mukavemeti 28N/mm², 7 günlük basınç mukavemeti 45N/mm², 28 günlük basınç mukavemeti 60N/mm²'dir. Bu değerler 23°C ve %50 bağıl nem koşullarında geçerlidir.

Kapta kalma süresi ne kadardır?

CR MORTAR 1020 XR‘ın kapta kapta kalma süresi 10 dakikadır.

Uygulanacak yüzeylerde hazırlık nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı, kir, yağ, boya, iyi tutunmamış parçacıklar, varsa dökülmüş harç ve sıva parçacıklarından arındırılmış olmalıdır. Uygulamadan önce yüzey suya doyurulmalıdır ama yüzeyde su birikintisi olmamasına dikkat edilmelidir.

Nasıl uygulanır?

CR MORTAR 1020 XR ile uygulama amacına bağlı olarak akışkan (3,3 lt) ve mala kıvamında (3,0 lt) harç elde etmek için toz malzeme belirlenen oranlarda suyla düşük devirli bir karıştırıcı ile topak kalmayacak şekilde 2-3 dakika karıştırılır, mala veya spatula ile uygulanır.

Kullanım miktarı ne kadardır?

CR MORTAR 1020 XR, 1 mm kalınlık için 2,2 kg/m² ürün kullanılır.