Çimento Esaslı Tamir Harçlar Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

Çimento esaslı tamir harçları, polimer takviyeli, yüksek mukavemetli hazır harçlardır. Farklı kullanım amaçları için farklı agrega dağılımına, farklı akışkanlığa ve farklı aderans değerlerine sahip tipleri mevcuttur. Kullanım amaçlarına göre kapta kalma süreleri ve priz süreleri özelleştirilmiş olup genel olarak yüzey tamirleri kullanılırlar.

CR MORTAR 205

İnce Agregalı Beton Tamir ve Yüzey Düzeltme Harcı

Beton ve sıvalı yüzeylerde yüksek aderans sağlayan CR MORTAR 205, geniş alanlarda kolay kullanımı ve pürüzsüz bitişi ile tercih edilir. Geniş yüzeylerde boya öncesi pürüzsüz ve çatlaksız bir yüzey elde etmek için tercih edilebileceği gibi yüzey bozukluğu olan beton elemanların yüzey tesviyesinde de kullanılabilir.


CR MORTAR 510

Kalın Agregalı Beton Tamir ve Yüzey Düzeltme Harcı

Beton ve sıvalı yüzeylere yüksek aderans sağlayan CR MORTAR 510 kalın agregalı tamir ve düzeltme harcıdır. İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Yüzey bozukluklarının tesviyesinde kullanılabileceği gibi yatay ve düşey beton tamirlerinde de tercih edilebilir.


CR MORTAR 1020 XR

Yüksek Mukavemetli, Çok Hızlı Priz Alan Tamir Harcı

Kolay ve hızlı uygulanan CR MORTAR 1020 XR çok hızlı priz alan yüksek mukavemetli tamir harcıdır. Süratle tamir edilip servise açılması gereken alanlarda kullanılır. Menhol kapaklarının yerleştirilmesi, prefabrik beton elemanların tamiri, pist ve peron gibi alanların tadilatları, çalışan fabrika ve otoparkların yüzey tamirlerinde 1 saatte trafiğe açılabilme özelliği ile tercih edilir.


CR MORTAR 1030 R

Yüksek Mukavemetli, Hızlı Priz Alan Tamir Harcı

Kolay ve hızlı uygulanan CR MORTAR 1030 R hızlı priz alan ve yüksek basınç dayanım sağlayan tamir harcıdır. Tek seferde 30 mm kalınlığa kadar uygulanabilen ürün 3 saatte trafiğe açılabilme özelliği ile hız gerektiren su deposu, pist ve peron tamiri, menhol kapağı montajı gibi işlerde kullanılır.


CR MORTAR AC

Çimento Esaslı Antikorozif Özellikte Aderans Harcı

Korozyona karşı üstün koruma sağlayan, eski ve yeni beton arasında güçlü aderans köprüsü oluşturan CR MORTAR AC suya ve klorüre karşı maksimum direnç sağlar. Betona ve demire mükemmel yapışma özelliği olan ürün otoyol, köprü, tünel gibi mühendislik yapılarında, suya maruz kalan beton elemanlarda güvenle kullanılır yüksek durabilite sağlar.


CR MORTAR SR

Yüksek Mukavemetli Sülfat ve Klor Dayanımlı Yapısal Tamir Harcı

Tek seferde 30 mm'ye kadar uygulanabilen CR MORTAR SR, sülfata ve klora karşı yüksek dayanımı ile köprü, kanal, liman gibi sülfat ve tuzlara maruz yapıların tamirlerinde tercih edilir. Geniş yüzeylerde çatlaksız ve kolay kullanılır, suya sürekli neme ve ağır hava şartlarına dayanıklıdır.