STRABOND AD Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nedir?

STRABOND AD, ısı yalıtım levhaları için özel geliştirilmiş, polimer ve kimyasallarla gücü ve kalitesi arttırılmış, çimento esaslı yapıştırıcıdır.

Kullanım alanları nerelerdir?

STRABOND AD, iç, dış cephelerde, tavan ve duvarlarda, yatayda ve düşeyde, mineral esaslı yüzeylerde, mantolama işlerinde ve ısı yalıtım levhalarının (XPS, EPS) yapıştırıcısı olarak kullanılır.

Avantajları nelerdir?

STRABOND AD, mükemmel yapışma özelliğine sahiptir, dış etkenlere karşı dayanıklıdır, plastik kıvamı ile kolay hazırlanır ve uygulanır.

Kapta kalma süresi ne kadardır?

STRABOND AD‘nin kapta kapta kalma süresi 1 saattir.

### Uygulanacak yüzeylerde hazırlık nasıl yapılır? Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı, kir, yağ, boya, iyi tutunmamış parçacıklar, varsa dökülmüş harç ve sıva parçacıklarından arındırılmış olmalıdır. Uygulamadan önce yüzey suya doyurulmalıdır. Yüzeydeki mevcut boya ve badanalar temizlenemiyorsa uygulamadan önce **REBOND PORO** ile astarlanmalıdır.

Nasıl uygulanır?

25 kg'lık STRABOND AD, 5-5,50 lt su ile düşük devirli bir karıştırıcıda 3-4 dakika karıştırılır. 1-2 dakika bekletildikten sonra tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Karışım 3 saat içerisinde tüketilmeli, kullanma süresi geçmiş harca su veya toz ilavesi yapılarak yeniden kullanılır hale getirilmemelidir.

STRABOND AD, yalıtım levhaları arkasına taraklı mala ile bütün yüzeye kaplanır. Yüzeydeki mevcut girintilerde, levhanın temassızlığını önlemek için STRABOND AD‘nin kalınlığının yeterli şekilde ayarlanması gerekir. Uygulama sonrasında levhalar üzerine 24 saat geçmeden herhangi bir işlem yapılmamalıdır. STRABOND AD ile yapıştırılan levhaların mekanik olarak dübellerle de tutturulması tavsiye edilir.

  1. Tuğla Duvar
  2. STRABOND AD
  3. Isı Yalıtım Levhası
  4. STRABOND PL
  5. File
  6. STRABONDE EX 100